سئو( بهینه‌سازی موتور جستجو )

آیا می‌دانید سایت‌هایی که روی کلمات کلیدی ارزشمند در صفحه اول گوگل هستند، چه تعداد بازدیدکننده و چه مقدار کسب درآمد می‌کنند؟ آیا رسیدن به صفحه‌ی نخست گوگل روی کلمات کلیدی ارزشمند، اتفاقی است یا اصول و روش‌هایی برای انجام این کار وجود دارد؟

معیارهای قرارگیری سایت‌ها در صفحه نخست گوگل

علت اینکه برخی از سایت‌ها در صفحه‌ی نخست گوگل دیده می‌شوند و بسیاری دیگر از سایت‌ها در صفحات دوم به بعد گوگل جای می‌گیرند این است که گوگل تصور می‌کند این سایت‌ها آن صفحاتی هستند که جستجوکنندگان بیشتر آن‌ها را می‌پسندند و کیفیت بهتری دارند. برخی از عواملی که گوگل آن‌ها را برای تشخیص بهتر بودن سایت‌ها مورد توجه قرار می‌دهد عبارتند از:

  1. جامع و کامل بودن مطلبی که در سایت موجود است
  2. استفاده‌ی صحیح از منابع چندرسانه‌ای مانند تصویر و فیلم و صدا
  3. تعداد و کیفیت لینک‌هایی که در اینترنت به این مطلب وجود دارد
  4. رضایت بازدیدکنندگان پس از بازدید از صفحه‌ی سایت
  5. سرعت و حجم صفحه‌ی سایت
  6. رعایت اصول ایمنی در طراحی سایت
  7. رعایت اصول کاربردی در طراحی گرافیکی و طراحی سایت
  8. ارتباط موضوعی سایت اصلی با مطالب موجود در صفحات داخلی سایت

برای رسیدن به صفحه‌ی نخست گوگل چه باید کرد؟

در سال‌های گذشته، افراد با خرید بک‌لینک و درج عبارت‌ها و کلمات بی‌معنی و صرفا شامل کلمات کلیدی، می‌توانستند به آسانی در صفحه‌ی نخست گوگل دیده شوند. ولی با پیشرفت گوگل و استفاده از هوش مصنوعی و انسانی، درصد این‌گونه خطاها در آن بسیار کم شده است. اکنون تنها سایت‌هایی می‌توانند در صفحه‌ی نخست گوگل دیده شوند که به خوبی اصول سئو در آن‌ها رعایت شده باشد. تقلب در سئو یا سئو کلاه سیاه، روز به روز با موفقیت کمتری روبرو می‌شود و تنها سایت‌هایی می‌توانند در گردونه‌ی رقابت باقی بمانند که کیفیت و کارایی مورد نظر گوگل را داشته باشند. به دلیل تخصصی بودن برخی از فعالیت‌های مرتبط با سئو، انجام این فعالیت‌ها توسط افراد غیرمتخصص در زمینه‌ی سئو و برنامه‌نویسی در گذشت زمان با شکست‌های بیشتری روبرو می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید تا سایت شما به موفقیت در سئو دست پیدا کند، علاوه بر اینکه باید تلاش بسیاری کنید تا مطالب سایت شما بهترین مطالب در اینترنت باشند، انجام بهینه‌سازی و اصلاحات مرتبط با سئو را می‌بایست به یک متخصص باتجربه سئو و طراحی سایت بسپارید.

برای سئو چه مقدار زمان نیاز است؟

موفقیت در سئو بسته به سختی کلمات کلیدی و مقدار رقابتی که روی آن وجود دارد به زمان متغیری نیاز دارد. اگر کلمات بسیار پر رقابت هستند، انجام فعالیت‌های مرتبط با سئو هم به همین نسبت زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

هزینه سئو چه مقدار است؟

همان طور که در مورد زمان سئو گفته شده، هزینه‌ی سئو هم مبلغ مشخص و ثابتی نیست و بسته به سختی کلمات کلیدی و مقدار رقابت روی این کلمات، هزینه‌ی سئو قابل برآورد خواهد بود.

آیا می‌خواهید در صفحه‌ی نخست گوگل دیده شوید ؟

موفقیت در سئو به چندین ماه زمان نیاز دارد و هر چه دیرتر تصمیم خود را قطعی کنید، با رقبای بیشتری روبرو خواهید شد. برای برآورد هزینه سئو یا مشاوره سئو و سفارش خدمات سئو با ما تماس بگیرید: ‎۰۲۱-۸۸۹۶۸۹۶۵