فرآیند برنامه‌ریزی برای طراحی سایت

برنامه‌ریزی دقیق و هوشمندانه ابزاری است که رسیدن به هدف را تسهیل و نتیجه را دست‌یافتنی می‌کند. برای طراحی یک سایت خوب و با کیفیت نیز برنامه‌ریزی دقیق مورد نیاز است.

در ادامه فرآیندهای لازم برای طراحی یک سایت خلاقانه و با کیفیت را مرور خواهیم کرد:

۱- شروع پروژه

نخستین و مهم‌ترین گام در طراحی سایت، شروع پروژه است. در این مرحله باید با استفاده از یادداشت برداری و ضبط نکات و موارد لازم، از خود سوال‌هایی بپرسیم. سوال‌هایی مانند: «چه نیازهای در این سایت وجود دارند؟»، «مشتریان در این سایت به دنبال چه هستند؟»

پاسخ به این گونه پرسش‌ها و ثبت و یادداشت‌برداری آن‌ها نخستین گام در طراحی سایت است.

۲- طراحی گرافیکی

با بررسی گالری طرح‌های خود و همچنین طرح‌هایی که طراحان دیگر آماده کرده‌اند، می‌توانید نمای کلی از سایت جدید را ایجاد کنید. در یک طرح جدید می‌توان از بخش‌های مختلف طرح‌های گذشته و نوآوری و خلاقیت در کنار هم بهره جست.

۳- آزمون طرح

پیش از آنکه طرح سایت را به طور کامل پیاده‌سازی کنید، به طور ذهنی خود را به جای مشتری قرار دهید. راه‌های رسیدن به نتایج را بررسی کنید. فرآیندها را در صورت لزوم اصلاح کنید و طرح نهایی را برای پیاده‌سازی آماده کنید.

۴- از فضای خالی غافل نشوید

وجود فضای خالی در طراحی سایت از اهمیت زیادی برخوردار است. فضای خالی می‌تواند به اطلاعات موجود در سایت بعد و معنی بدهد و توجه را به بخش‌های مهم جلب کند. چنانچه نیاز است فضاهای خالی در محل‌های مناسب ایجاد کنید تا مشتریان را در پیدا کردن مسیر اصلی و مطالب مهم یاری برسانید.

۵- پیاده سازی

در این مرحله، پیاده‌سازی سایت انجام می‌شود. تعامل با مشتری و کاربران نهایی در این مرحله می‌تواند اشکال‌های احتمالی را برطرف کند و بهترین نتیجه‌ی ممکن را دست‌یافتنی کند.

خواندن 2207 دفعه

2 نظر ارسالی

  • پیوند نظر طراحی سایت یکشنبه, 05 بهمن 1393 20:28 نام: طراحی سایت

    بسیار آموزنده بود. ممنون از سایت پر محتوایتان

  • پیوند نظر طراحی سایت یکشنبه, 05 بهمن 1393 20:31 نام: طراحی سایت

    با تشکر از مطالب جذاب و مفیدتان

نظر شما چیست ؟