بازاریابی محتوایی چیست؟

بازاریابی محتوایی یا Contetent Marketing شیوه‌ای از بازاریابی اینترنتی است که با استفاده از تولید محتوا و اطلاعات سر و کار دارد. این محتوا می‌تواند از انواع اطلاعات چند رسانه‌ای مانند فیلم، عکس، صوت، خبر، کتاب الکترونیک و انواع دیگر باشد.

در بازاریابی محتوایی اطلاعات مختلف، دقیق، ارزشمند و نامتناقض از مسیرهای مختلف به گروه‌های خاص هدف ارسال می‌شود تا به به مشتریان وفادار تبدیل شوند. جذب مخاطبان در این روش با استفاده از آموزش، تمرین و ارائه‌ی اطلاعات مفید به انجام می‌رسد. موفقیت در راه بازاریابی محتوایی به کیفیت بالا و عدم وجود تناقض در اطلاعات وابسته است.

روش‌های مختلفی برای انجام بازاریابی محتوایی وجود دارد. برای مثال چاپ یک کتاب، انتشار یک کتابچه‌ی الکترونیک، انتشار خبر در سایت‌های خبری و تولید بروشور، برخی از روش‌های موجود هستند.

برخی معتقدند که بهترین روش بازاریابی در حال حاضر،‌ بازاریابی محتوایی است. شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای ارتباطی روی موبایل‌های هوشمند رسانه‌هایی فراگیر هستند که به عنوان یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی محتوایی به شمار می‌روند. بازاریابی محتوایی حتی می‌تواند پیش از ارائه‌ی محصول یا خدمات در این رسانه‌ها مطرح شود.

شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت و سیسکو امروزه از این شیوه‌ی بازاریابی استفاده می‌کنند. این خود دلیلی بر اثربخش بودن این شیوه از جذب مشتریان وفادار و سودآور است.

یکی دیگر از نکته‌های مهم، توجه به این نکته است که بازاریابی محتوایی باید به عنوان بخشی از فرآیند بازاریابی در نظر گرفته شود و نه یک فرآیند مجزا. به این صورت اثربخشی و رسیدن به نتیجه دست‌یافتنی‌تر خواهد بود.

در بازاریابی محتوایی به معرفی محصول یا خدمت خود نپردازید، تنها اطلاعاتی جانبی در مورد نیاز مشتریان به این خدمت یا محصول ارائه کنید. به آن‌ها بگویید که مشکلاتشان به شیوه‌ای آسان قابل برطرف شدن است.

برای به دست آوردن موضوع‌هایی که می‌توانید در مورد آن‌ها محتوا ایجاد کنید، به وبسایت خود مراجعه کنید. داشتن یک وبسایت خوب که بتواند با مخاطبان ارتباط برقرار کند و بازخوردهای آنان را دریافت کند و از طرف دیگر پاسخ‌های کامل و دقیق به آن‌ها بدهد از ملزومات شروع بازاریابی محتوایی است.

خواندن 1941 دفعه

1 نظر ارسالی

  • پیوند نظر طراحی سایت یکشنبه, 05 بهمن 1393 20:31 نام: طراحی سایت

    با تشکر از مقاله مفیدتان

نظر شما چیست ؟